OКТОМВРИСКО ПАТУВАЊЕ 14 ОКТОМВРИ – МЕТЕОРИ термин:14.10 - 15.10.2017
Грција, PARALIA

почетна цена од 55 eur

Опис на понудата

OКТОМВРИСКО ПАТУВАЊЕ
14 ОКТОМВРИ – МЕТЕОРИ

термин:14.10 - 15.10.2017
Aвтобус/ 2 дена / 1 ноќевањe

ПРОМОТИВНА ЦЕНА ЗА УПЛАТИ ДО 30/09/2017 : 55€ /3.410,00мкдВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

Превоз со високотуристички автобус на дадените дестинации.
Сместување во хотел 3* – 1НП ( ноќевање со појадок ).
Посета на Солун и Космос.
Организиран посета на Метеори.
Професионален лиценциран придружник за време на патувањето.
Организација и реализација на патувањето.
За ова патување важат и Општите услови за патување


ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

Факултативна посета на Грчка традицинална таверна.
Патничко осигурување.

НАПОМЕНИ:

- Oрганизаторот го задржува правото на промена на редоследот на активностите во програмата.
- За овој аранжман важат Општите Услови на Патување на СКТМ.
- За реализација на овој аранжман потребен е минимум од 45 патници.


ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО:

1 ДЕН 14.10.2017 СКОПЈЕ – ПАРАЛИА

Состанок на групата во 06:00 часот на паркингот на хотел ВИЛ ( спроти скопски саем). Поаѓање за Грција во 06:30 часот. Пристигнување во Солун во раните утрински часови. Слободно време за посета на трговскиот центар COSMOS. Тргнување за Паралија. Пристигнување во Паралија во вечерните часови.Сместување во хотел.Индивидуална прошетка или факултативна свечена вечера во таверна.Ноќевање.

2 ДЕН 15.10.2017 ПАРАЛИА – МЕТЕОРИ - СКОПЈЕ

Појадок. Посета на една од најатрактивните дестинација-Метеори. Метеорите се таканаречени „карпи во воздухот“ или „горе во небото“, едни од најголемите православни комплекси во Грција. Шесте манастири се изградени на природни столбови од песочен камен, а се наоѓаат во близина на планината Пинд во централна Грција. Денес од шесте манастири, пет се машки а еден е женски манастир, и дел од тие служат како туристичка атракција. Поаѓање за Македонија во попладневните часови. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Информации за понудата

  • Категорија: Екскурзии
  • Држава: Грција
  • Локација: PARALIA
  • Превоз: Автобус
  • Сместување: Приватно сметување
  • Огласот е виден 105 пат/и
  • Огласот е објавен на 22.09.2017 10:13

Пријави неправилност на огласот

Врати се назад Врати се назад