СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА - ЛЕТО 2017 !!! КАЛИТЕА - Вили ОСКАР, АТЛАНТИК, КЛЕОПАТРА
Грција, КАЛИТЕА

почетна цена од 59 eur

Опис на понудата

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА - ЛЕТО 2017 !!!
КАЛИТЕА - Вили ОСКАР, АТЛАНТИК, КЛЕОПАТРА

03.09.2017-10.09.2017- 7 ноќи
129 € / Цена по лице со вклучен превоз

10.09.2017-17.09.2017- 7 ноќи
119 € / Цена по лице со вклучен превоз

17.09.2017-24.09.2017- 7 ноќи
79 € / Цена по лице со вклучен превоз

24.09.2017-01.10.2017- 7 ноќи
59 € / Цена по лице со вклучен превоз

За сместување во студио плаќаат 2 лица, третото плаќа само превоз,35 €
за сместување во апартман плаќаат минимум 3 лица,3-то или 4-тото лице само превоз, 35 €

- Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се сместимаксимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

- Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

- Поаѓањето е на денот објавен, состанок на група во 03.30часот, поаѓање во 04.00часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

- Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

- Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

- Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е до 09 часот.

- Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

- Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

- По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

- Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

- Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Вила ОСКАР се наоѓа во централниот дел на Калитеа, на околу 700метри одалеченост од плажа. Располагасо двокревети, трокреветни и четворокреветни студија. Сите студија имаат балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (со допла 5евра на ден) и Wi-Fi.

Опис на студијата:
1/2 студио – два единечни кревети со максимум капацитет 2особи
1/2+1 студио – брачен кревет или пак два единечни и фотеља на расклопување со максимум капаците 2возрасни и 1дете
1/2+2 студио – брачен креветс со кревети на кат или брачен кревет, фотеља на расклопување и софа со максимум капаците 2возрасни и 2деца

Информации за понудата

  • Категорија: Летување
  • Држава: Грција
  • Локација: КАЛИТЕА
  • Превоз: Автобус
  • Сместување: Приватно сметување
  • Огласот е виден 186 пат/и
  • Огласот е објавен на 29.08.2017 09:57

Пријави неправилност на огласот

Врати се назад Врати се назад