Викенд во САНДАНСКИ - 23 Oктомври Хотел MEDITE RESORT & SPA 4* ТЕРМИН :21.10-23.10.2017
Бугарија, SANDANSKI

почетна цена од 53 eur

Опис на понудата

Викенд во САНДАНСКИ - 23 Oктомври

Хотел MEDITE RESORT & SPA 4*
ТЕРМИН :21.10-23.10.2017

53,50 € -Цена по лице за 2 ноќи на база ВВ ( ноќевање со појадок) во DBL STANDARD
59,00 € -Цена по лице за 2 ноќи на база ВВ ( ноќевање со појадок) во DBL LUX

75,00 € -Цена по лице за 2 ноќи на база НВ ( појадок и вечера) во DBL STANDARD
80,50 € - Цена по лице за 2 ноќи на база НВ ( појадок и вечера) во DBL LUX

Цените се во € за плаќање во денари 1€ = 62 мкд
- Деца до 2 год. БЕСПЛАТНО
- Деца од 2 - 6 год. 4 € на ден (на дополнително легло)
- Доплата за дополнително легло 12 € на ден
- Доплата за полупансион 11 € по лице на ден
- Доплата за полнпансион 17 € по лице на ден
- Доплата за деца за храна (до 12 год.) 50 % од износот за возрасни

Доплата за превоз: 1200 денари

http://www.hotelmedite.com/en


Областа Сандански e позната по поволните климатски услови и богатството од бањи со различна термалност (во реонот на општина Сандански има повеќе од 80 извори со температура 42-81 ° C), со ниска минерализација но со богат хемиски состав...

Медите Ресорт СПА, изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија - Сандански.
Местоположба со прекрасен панорамски поглед на градот и Пирин планина.
Медите Ресорт СПА хотел располага со: стандардни и луксузни соби, студиа и луксузни апартмани.
На територијата на комплексот се наоѓаат три ресторани кои нудат медитеранска и европска кујна, летна бавча. Комплексот располага со конференциска сала со 200 места и со целосна техничка опрема - идеално место за бизнис состаноци, семинари, настани и прослави.
На располагање на нашите гости се надворешени и внатрешен минерален базен, бар, спа центар, тениско игралиште, игралиште за мини фудбал, еко и велосипедска патека за љубителите на еко туризмот и велосипедизмот.
MASSA CLUB - Најновата придобивка за забава во Спа Хотел "Медите".
MASSA CLUB e совршено место за забава и незаборавни ноќи. Софистициран со модерна атмосфера придонесува да се чувствувате посебни, уживајќи во убавата музика и богатството разновидни алкохолни пијалоци, коктели.
Медите Ресорт СПА хотел е награден со златна награда во 2005 година за најдобар СПА хотел во Бугарија.

Структура
DBL стандард: еден брачен кревет или два единечни и можност за бебешко креветче
Макс. Капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 1,99 год.
*Во некои од собите има можност за дополнително легло за трет возрасен (според раположливоста во дадениот момент)

DBL лукс:еден брачен кревет или два единечни, дополнително легло и можност за бебешко креветче (нова гарнитура)
Макс. Капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 1,99 год.
*Во некои од собите има можност за дополнително легло за трет возрасен (според раположливоста во дадениот момент)

Спа центар
- Внатрешен базен 12 x 8 m, висина 1.4 m, температура на вода 28-30°C
- зона за релаксација
- сауна
- џакузи
- ароматични кади со минерална вода
- фитнес центар
- секаков вид на терапии и процедури (класични масажи, пилинг и спа ритуали, ароматерапија, антицелулитни терапии, терапии за мажи, чистење, стегање и подмладителни терапии за лице, геотермални терапии со вулкански камења, билни и цитрусни масажи.

Информации за понудата

  • Категорија: Екскурзии
  • Држава: Бугарија
  • Локација: SANDANSKI
  • Превоз: Автобус
  • Сместување: Хотел/Ресорт
  • Огласот е виден 392 пат/и
  • Огласот е објавен на 03.10.2017 06:44

Пријави неправилност на огласот

Врати се назад Врати се назад