ЗИМА 2017/2018 - БАНСКО MOUNTVIEW LODGE APART-HOTEL 3*
Бугарија, БАНСКО

почетна цена од 30 eur

Опис на понудата

ЗИМА 2017/2018 - БАНСКО
MOUNTVIEW LODGE APART-HOTEL 3*

Early booking: 10 % Попуст за резервации направени до 15.11.2017 и 100% уплатени до 20.11.2017

термин:01.12-27.12.17

30 € - Цена за наем на ден на СТУДИО (2+1)
42 € - Цена за наем на ден на АПП со 1 спална (2+2)
55 € - Цена за наем на ден на АПП со 1 спална (4+2)

термин:28.12-03.01.18 ( Нова Година)

63 € - Цена за наем на ден на СТУДИО (2+1)
79 € - Цена за наем на ден на АПП со 1 спална (2+2)
112 € - Цена за наем на ден на АПП со 1 спална (4+2)

термин:04.01-15.04.18

30 € - Цена за наем на ден на СТУДИО (2+1)
42 € - Цена за наем на ден на АПП со 1 спална (2+2)
55 € - Цена за наем на ден на АПП со 1 спална (4+2)


Дополнителни попусти:
7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=9, 12=10, 13=11 и 14=11 за престој во период 01.12-27.12 & 04.01.-15.04.
* Дополнителните попусти се комбинираат со ЕВ попустот!


Мал хотел за удобен зимски одмор. Поседува пространи соби со кујна, ресторан, бар, интернет, room service.
Се наоѓа на 700 метри ( околу 5 мин пешки) од центарот на Банско, 600 метри од годолата, 220 км од аеродромот Македонија во Солун. Хотелскиот комплекс е од 4 спрата, има лифт, изграден е 2008 година.
Има вкупно 52 соби: Студио ( 35м2), Апартман со 1 сплана (45м2), Апартман со 2 спални (65м2).
Сите соби имаат опремена кујна (микробранова печка, апарат за кафе, фрижидер, рерна, садови) централно греење, сателитски канали, Wi-Fi, туш, фен за коса.
Студио: Кујна, фотелја на развлекување, двокреветна соба. Прилагодена за 3 возрасни лица.
Апартман со 1 спална: дневен престој со софа, кујна и спална соба. прилагодена за 4 возрасни лица.
Апартман со 2 спални: дневен престој со софа, кујна и 2 спални соби. прилагодена за 6 возрасни лица.
далечина од
Далечина од центарот: 700 m
Жичара: 600 m
Хотелски содржини и услуги:Лифт, Собна услуга ,Рецепција 24/7 ,Wi-fi бесплатно
Активности во близина на хотелот: Скијање
Сите соби се опремени со:ТВ ,Кујна ,Телефон ,Сателитска ТВ ,Фен ,Греење ,Бања/Тоалет ,Када/Туш Кабина

Информации за понудата

  • Категорија: Зимување
  • Држава: Бугарија
  • Локација: БАНСКО
  • Превоз: Сопствен превоз
  • Сместување: Хотел/Ресорт
  • Огласот е виден 406 пат/и
  • Огласот е објавен на 28.09.2017 10:13

Пријави неправилност на огласот

Врати се назад Врати се назад