СПЕЦИЈАЛНИ СУПЕР ЦЕНИ - ЛЕТО 2017 СКИАТОС -вила Panos - Ag.Paraskevi
Грција, SKIATOS

почетна цена од 129 eur

Опис на понудата

СПЕЦИЈАЛНИ СУПЕР ЦЕНИ - ЛЕТО 2017

СКИАТОС -вила Panos - Ag.Paraskevi

08.09 - 18.09.2017- 9 ноќи
129 € / Цена по лице со вклучен превоз

НАПОМЕНИ:

- Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за 7 или 9 ноќевања со вклученавтобуски превоз, брод,трансфер пристаниште-вила-пристаниште (минимум 2 лица).

- Минимум две лица во студио. Наддозволениот број може да се сместимаксимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

- Термините објавени се однесуваат на ден на поаѓање, влез вообјектите е следниот ден.

- Поаѓање: Состанокна групата на паркингот спроти хотел Холидеј ИН во 22.30ч. Поаѓање е во 23.00ч.

- Агенцијата го задржува правото за промена на времето на поаѓање во случај на промена на времето на поаѓање/враќање од страна на бродската компанија.

- Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање

- Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд.

- Дете до 2 год. бесплатно (без седиште)

- Сите попусти за деца и трето/чтврто лице важат при сместување со две возрасни лица.

- Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

- Само автобуски превоз 110 еур за возрасни / еден правец: 80 евра. Деца до 12 год 65 еур / Еден правец 45 евра


На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика. Плажи со деноноќни забави- Бананарама, плажи за ормор и релаксација-Агиа Елени, Мистик, диви плажи на северниот дел од островот-Мандраки... Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби.

Вила ПАНОС СТУДИОС -лоцирана во Агиа Параскеви на само минута пешачење до плажа и само 500метри од познатата плажа Колиос. Вилата има убаво уреден двор со базен и бар. Располага со двокреветни и трокреветни студија, сите се опремени со мини кујна, ТВ, клима (вклучена во цена) и Wi-Fi. Сите соби имаат балкони со поглед на базен или планина.

Информации за понудата

  • Категорија: Летување
  • Држава: Грција
  • Локација: SKIATOS
  • Превоз: Автобус
  • Сместување: Приватно сметување
  • Огласот е виден 130 пат/и
  • Огласот е објавен на 06.09.2017 06:16

Пријави неправилност на огласот

Врати се назад Врати се назад