АКЦИЈА!!! AКЦИЈА!!! АКЦИЈА!!! АКЦИЈА!!! ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ - ГРЦИЈА ГЕРАКИНИ / HOTEL SITHONIA MARE ТЕРМИН: 13.08.- 20.08.2017-7 ноќи
Грција, ГЕРАКИНИ

почетна цена од 228 eur

Опис на понудата

АКЦИЈА!!! AКЦИЈА!!! АКЦИЈА!!! АКЦИЈА!!!
ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ - ГРЦИЈА
ГЕРАКИНИ / HOTEL SITHONIA MARE
ТЕРМИН: 13.08.- 20.08.2017-7 ноќи
228 € ... Цена по лице на база HB ( појадок и вечера)

Услови за сместување во DBL (2+1) GARDEN VIEW
1 дете до 11.99год – БЕСПЛАТНО
3 возрасен (12+год) – 30% ПОПУСТ


Геракини е едно од најстарите туристички дестинации на Халкидики. На почетокот на вториот крак – Ситонија, Геракини нуди можност за прекрасен релаксирачки одмор. Песочните плажи, кристално чистото море на топлиот Медитеран и боровата шума која ја прекрива планината Холомонтас, ги задоволуваат сите услови за прекрасен одмор. Прекрасните плажи , идеалната клима, трудољубивоста на локалните жители го прават ова место одлично за одмор. Неколкуте хотелски ресорти кои го красат овој медитерански бисер нудат избор за сечиј вкус. За актуелната овогодишна сезона, избравме да Ви го претставиме познатиот и реновиран хотел во Геракини.

Локација:
Грција / Халкидики / Ситонија / Геракини

Опис:
Хотелот се наоѓа на 3км од Геракини и на само 150м оддалеченост од долгата песочна плажа. Во својот мал но убаво уреден двор нуди можност за одмор и релаксација, прекрасен базен покрај кој гостите можат бесплатно да користат лежалки и чадори. Хотелските содржини вклучуваат ресторан, интернет, бар покрај базен.

Сместување:
Реновираните соби се опремени со сопствена бања, клима уред, ТВ и нудат можност за сместување до 3 лица

Плажа:
песочна плажа на 150м од хотелот.

Услуга:
Полу Пансион ( појадок и вечера)


Напомена: Условите за деца како и трето возрасно лице кај резервација со име на хотел се согласно условите наведени во редовната понуда за хотелите.
Забелешки
Цената вклучува:
* Услуга на сместување во избраниот хотел на база на избраната услуга за време на избраниот термин со 7 ноќевања, според табелите во ценовникот.
Цената НЕ вклучува:
* Превоз до избраниот хотел во Грција (*** На барање, со доплата, може да се организира превоз до хотелите по цена од 35еур за возрасни / 25еур за деца до 11.99год ***).
* Задолжително патничко осигурување.
* Услуги како бесплатно користење лежалки и чадори на плажа итн. не се вклучени во цена, освен ако е наведено поинаку во подеталните описи на хотелот.
* Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци…

Информации за понудата

  • Категорија: Летување
  • Држава: Грција
  • Локација: ГЕРАКИНИ
  • Превоз: Сопствен превоз
  • Сместување: Хотел/Ресорт
  • Огласот е виден 149 пат/и
  • Огласот е објавен на 09.08.2017 09:40

Пријави неправилност на огласот

Врати се назад Врати се назад