ULTRA LAST MINUTE -ЛЕТО 2017 - УЖИВАЊЕ НА ПЛАЖА !!! ОЛИМПИК БИЧ - Вила ХЕЛЕН 23.07.2017-30.07.2017 - 7 ноќи
Грција, ОЛИМПИК БИЧ

почетна цена од 118 eur

Опис на понудата

ULTRA LAST MINUTE -ЛЕТО 2017 - УЖИВАЊЕ НА ПЛАЖА !!!

ОЛИМПИК БИЧ - Вила ХЕЛЕН

23.07.2017-30.07.2017 - 7 ноќи
144 € / Цена по лице со вклучен превоз во 1/2,1/3 студио
118 € / Цена по лице со вклучен превоз во 1/5 дуплекс апп

БУС 1 – Автобуски превоз според термини од табелата

05:00 часот тргнување од Куманово (пред ресторан Жмара);
06:00 часот тргнување од Скопје (паркинг спроти Саемот хотел ВИП);
06:45 часот тргнување од Велес (Бензинска пумпа Мак Оил Мотел Македонија);
07:30 часот тргнување од Кавадарци (Агенција Екстра Бус);
08:30 часот Граничен премин Богородица

БУС 2 – Автобуски превоз според термини од табелата

05:00 часот тргнување од Охрид (Бензинска ЛУКОИЛ);
трансфер со минибус до Битола;
05:30 часот тргнување од Прилеп (Бензинска ЛУКОИЛ);
трансфер со минибус до Битола или Кавадарци;
06:30 часот тргнување од Битола (Паркинг Спортска Сала);
07:00 часот граничен премин Меџитлија
Поагање од Грција во 14:15 часот по локално време.

-Цените во табелите се изразени за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, за минимум две лица во студио или четири лица во дуплекс апартман.
-Цените се изразени во € (евра), а плаќањето е исклучиво во денарска противредност (1€ = 62 МКД).
-Сместување на трето и четврто лице во студио задолжително плаќа 30€ (евра).
-Сместување на петто и шесто лице во дуплекс апартман задолжително плаќа 30€ (евра).
-Само превоз на наведените датуми 30€ (евра) Возрасни, 20€ (евра) деца до 12 години.
-За користење на сопствен превоз се одбива 10€ (евра) од цените во табелата.
-Цените во табелата одбележани со * не се одбива превозот и не важи попустот.
-За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата. Во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот.
-Доплата за клима уред 5€ (евра) на ден.

НАПОМЕНИ: Собите се преземаат во 13,00 часот на денот на пристигнување,
а се напуштаат во 9,00 часот на денот на заминување по локално време;
-Задолжително патничко – здравствено осигурување;

За реализација на овој аранжман важат општите услови на патување


Уживање и релаксација на долгите плажи во Олимпик Бич

Под планината Олимп, која според митологијата била домот на боговите, се протега регионот – Пиериа. Широките плажи кои се простираат во должина повеќе од 70 километри, се вистински пример за чиста природна убавина. Златниот песок и рамниот предел ве водат до синото море, а наоколу ве опкружуваат листопадни и борови шуми. Од областа Пиериа оваа година во нашата понуда се вбројуваат неколку понуди: Лептокарија, Неи Пори, Паралија и Олимпик Бич. Олимпик Бич е убаво и мирно место кое се наоѓа на 2 километри од Паралија и е популарно место за семејства и за сите оние кои сакаат мирен и релаксирачки одмор.

Вила ХЕЛЕН се наоѓа во централниот дел на Олимпик Бич на околу 100 метри од плажа. Вилата располага со 12 двокреветни и трокреветни студија и 1 дуплекс апартман. Сите студија и апартманот располагаат со комплетно опремена кујна, тоалет со туш, ТВ, балкон и клима уред кој се доплаќа 5 евра на ден.

Информации за понудата

  • Категорија: Летување
  • Држава: Грција
  • Локација: ОЛИМПИК БИЧ
  • Превоз: Автобус
  • Сместување: Приватно сметување
  • Огласот е виден 224 пат/и
  • Огласот е објавен на 17.07.2017 09:38

Пријави неправилност на огласот

Врати се назад Врати се назад