БУГАРИЈА - СОНЧЕВ БРЕГ - ЛЕТО 2017 !!!
Бугарија, SONCEV BREG

почетна цена од 139 eur

Опис на понудата

БУГАРИЈА - СОНЧЕВ БРЕГ - ЛЕТО 2017 !!!

Хотел “Tia Maria”

20.06 - 7 ноќи
149 € / Цена по лице со вклучен превоз на база ВВ (ноќевање со појадок)

Доплати:
v Полупансион – Возрасен 8€/ дете 2-11,99 години 5€ по лице на ден
v Се Вклучено – Возрасен 15€/ дете 2-11,99 години 9€ по лице на ден
v Попусти:
v 3- то лице -20% попуст од редовната цена на ноќевање со појадок;
v Дете од 2-11,99 години БЕСПЛАТНО на ноќевање со појадок;
“Tia Maria”
3-то лице -20% попуст од редовната цена на ноќевање со појадок, доплата за HB 8€/AI 15€
по лице на ден
Дете од 2-11,99 години БЕСПЛАТНО на ноќевање со појадок, доплаќа само за HB 5€/AI 9€

Хотел “Royal Dreams”

20.06 - 9 ноќи
139 € / Цена по лице со вклучен превоз во 1/2 студио
179 € / Цена по лице со вклучен превоз во Апп 2+2
159 € / Цена по лице со вклучен превоз во Апп 4+2

“Royal Dreams”
v 3- то лице во Апартман со 1 спална – 50% попуст, 4-то лице БЕСПЛАТНО плаќа само
превоз;
v Во Апартман со 2 спални се плаќаат ТРИ полни суми, 4-то лице -50% попуст, 5-то и 6-то
лице плаќаат само превоз;
o Задолжително здравствено и патничко осигурување 240 мкд (за лица до 65 год) за пакет
аранжман од 7 ноќевања, и 310 мкд (за лица до 65 години) за пакет од 9 ноќевања
o Цена за превоз за дете од 2-11.99 год.- 30 еур/1.854 мкд
o Цена за превоз за возрасен 45 еур/2.781 мкд


Ø Цените се дадени по лице во евра, плаќањето е во денари (1 еур=62 мкд.)
Ø Цените се дадени по лице за 7 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз.
Ø За пакет аранжман од 9 ноќи со сопствен превоз се одбива 30€ од вкупната цена по лице.

НАПОМЕНА:
Ø Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 по локално време, а се напуштаат во
09:00 по локално време последниот ден!!!
Ø За хигиената во собите за време на престојот се грижат самите гости!
o Поаѓање од Скопје од Автобуска Станица во 21:00ч ден претходно од наведените термини во
табелите.
o Враќање последниот ден во вечерните часови!!!

ВАЖНА НАПОМЕНА:
Ø Плаќањето е задолжително во денари.
Ø За ова патување потребен е валиден биометриски пасош (минимум важност 90 дена од денот
на враќање во државата) не се потребни посебни вакцини.
Ø За резервација задолжително уплата аванс 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување.
Ø За овој аранжман важат општите услови на патување

Информации за понудата

  • Категорија: Летување
  • Држава: Бугарија
  • Локација: SONCEV BREG
  • Превоз: Автобус
  • Сместување: Хотел/Ресорт
  • Огласот е виден 476 пат/и
  • Огласот е објавен на 16.06.2017 07:26

Пријави неправилност на огласот

Врати се назад Врати се назад