1 - ви МАЈ - АЗУРЕН БРЕГ - МИЛАНО – НИЦА – СЕНТ ТРОПЕЗ – КАН – МОНАКО – МОНТЕ КАРЛО
Друга дестинација, AZUREN BREG

почетна цена од 219 eur

Опис на понудата

1 - ви МАЈ - АЗУРЕН БРЕГ
МИЛАНО – НИЦА – СЕНТ ТРОПЕЗ – КАН – МОНАКО – МОНТЕ КАРЛО

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ: 219 € / 13.580 денари
28.04.2017 - 03.05.2017
Автобус / 6 дена / 3 ноќевања

ПРОГРАМА:

1 ДЕН 28.04.2017 СКОПЈЕ – МИЛАНО: Поаѓање во 12:00 часот од паркингот спроти салата Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска. Ноќно возење со попатни паузи.

2 ДЕН 29.04.2017 МИЛАНО: Пристигнување во Franciacorta outlet во утринските часови. Слободно време (2 часа) за шопинг. Патувањето продолжува кон Милано. Сместување во хотел. По краткиот одмор, одиме на организиран разглед на градот(факултативно): тврдината Сфорцеско, Piazza Duomo, централниот плоштад каде се наога најголемата готска катедрала во светот, потоа одиме на Via Vittorio Emanuelle најдобрата шопинг улица, Oktogon, односно галеријата Vittorio Emanuelle каде се наоѓа 196м. долг покриен премин со многубројни продавници кој пак не води до зградата на Миалнска опера една од најпознатите оперски куќи во светот… Слободно време за индивидуални прошетки . Враќање во хотел. Ноќевање.

3 ДЕН 30.04.2017 МИЛАНО – НИЦА : Појадок. Поаѓање за Ница. Пристигнување во Ница во попладневните часови. Сместување во хотел. Во вечерните часови предлагаме прошека низ стариот дел на Ница: Кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата… Ноќевање.

04 ДЕН 01.05.2017 НИЦА – СЕНТ ТРОПЕЗ – КАН: Појадок. Препорачуваме целодневен излет до монденското место Сент Тропез и гламурозниот Кан. Сент Тропез – најидиличното место на Азурниот Брег, марина со луксузни јахти, старата полициска станица на инспекторот Жак Клузо, познати кафулиња како кафулето на познатите глумци – Café Senequer. Пробајте го познатиот колач Tarte Tropezienne… Слободно време за прошетки низ стариот град. Продолжуваме кон Кан. Прекрасна прошетка по кроасетата со хотелите Карлтон, Мартинез, Мажестик, Филмската палата, Марината. Посета на стариот дел на градот, тврдината и црквата Notre Dame De Esperance. Слободно време за индивидуални прошетки. Ноќевање.

05 ДЕН 02.05.2017 НИЦА –– ЕЗ – МОНАКО – МОНТЕ КАРЛО – СКОПЈЕ: Појадок. Одјавување од хотел. Предлагаме целодневна посета на Монако и Монте Карло со попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата Св. Никола, егзотичните градини… продолжуваме по патеката на F1, посета на Монте Карло со познатите коцкарници.Слободно време за посета на казината. Патот продолжува преку Словенија, Хрватска, Србија… Ноќно возење со попатни паузи за одмор и гранични формалности.

06 ДЕН 03.05.2017 СКОПЈЕ: Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

За овој аранжман важат општите услови на патување

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

Превоз со високотуристички автобус на наведената релација,
Сместување во Милано на база 1 ноќевање со појадок,во хотел 3*
Сместување во Ница на база 2 ноќевања со појадок, во хотел 3*
Разглед на Ница,
Организација и лиценциран туристички придружник на патувањето.

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

Задолжително патничко осигурување 180 мкд ( за лица до 60 год)
Разглед на Милано со локален водич (10€)
Посета на Ез, Монако и Монте Карло (20€)
Посета на Кан и Сент Тропез (30€)
Туристичка такса во Милано (5€ по лице, се плаќа во агенција)
Туристичка такса во Ница (1€ по лице на ден, се плаќа во агенција)
Влезници за културно историски споменици, музеи.
Билети за јавен превоз
Доплата за еднокреветна соба 4,400 ден

НАПОМЕНИ:

За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање

Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмногу 5 дена пред поаѓање.

*Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди време на поаѓање.

Информации за понудата

  • Категорија: Екскурзии
  • Држава: Друга дестинација
  • Локација: AZUREN BREG
  • Превоз: Автобус
  • Сместување: Хотел/Ресорт
  • Огласот е виден 175 пат/и
  • Огласот е објавен на 21.04.2017 09:22

Пријави неправилност на огласот

Врати се назад Врати се назад