OLYMPIC BEACH

 

OLYMPIC BEACH

Грција


Олимпик Бич (Olympic Beach, Olimpiaki Akti) е познато летувалиште во Пирејскиот регион. Оддалечено е само 3 км од Paralia и 6 км од познатиот трговски град Katerini. Овој бисер на грчкиот туризам се одликува со долги песочни плажи, кристално чисто море и со традиционалното гостопримство. Paralia (Paralia, Παραλία) се наоѓа на 4 км од Катерини во подножјето на планината Олимп. Има пешачка плажа долга околу 10 км која се протега се до Олимпик Бич. Paralia има добар ноќен живот ...


Од Olympic Beach и Paralia се поврзани со пешачка и велосипетска патека во кои можете да уживате во утриснките и ноќните прошетки.


За разлика од другите туристички места Olympic Beach се издвојува по препознатливата уреденост на самото место, вклучувајќи: тенискo, фудбалско и кошаркарскo игралиште, продавници, кафе барови, таверна и гира, продавници за сувенири и парк за деца со лулашки.

Постои велосипедтска патека до Paralia долга 3.5 километри која наидувате на забавен парк пред Paralia.За било какви информации при ваше доаѓање или престој Ние сме во Вила Томас

Мобилен: 00306938655613

Емаил: darkopetrov@hotmail.comВидете ги нашите понуди